Fundacja Naszpikowani działa od 2016 roku.  Zaczynaliśmy jako działalność wspierająca osoby dorosłe z chorobami nowotworowymi  krwi. W miarę upływu czasu i zwiększenia doświadczeń zaczęliśmy wspierać także dzieci i osoby dorosłe wzmagające się z różnymi nowotworami. Na dzień dzisiejszy pod opieką naszej Fundacji pozostaje ponad 20 Podopiecznych.

W Fundacji NASZPIKOWANI jesteśmy do dyspozycji chorych i ich rodzin, służąc im pomocą, informacją i radą. Specjalistyczne leczenie, nowoczesne środki farmaceutyczne czy skomplikowane zabiegi operacyjne wiążą się z bardzo dużymi kosztami. Bliscy starają się pomóc choremu wszelkimi sposobami, które często przekraczają możliwości finansowe rodziny. Fakt zachorowania, nasilone obciążenie wyzwala poszukiwanie wsparcia u innych osób i instytucji. Działania naszego zespołu prowadzą do zminimalizowania bólu i innych traumatycznych przeżyć wynikających z choroby. Troszczymy się o jakość życia naszych podopiecznych i staramy się, aby w miarę możliwości ich codzienność była jak najbardziej normalna.

Wspieramy rodziny pomocą psychologiczną, finansujemy leczenie, leki, rehabilitacje, operacje medyczne, sprzęt medyczny, remonty i niezbędne wyposażenie mieszkań Podopiecznych. Szukamy drogi leczenia naszym Podopiecznym w klinikach zagranicznych, gdy w Polsce nie mają szans na wyleczenie.

Fundacja otwiera i prowadzi  subkonta dla Podopiecznych. Organizujemy zbiórki na leczenie, leki na naszym portalu -> www.pomagam-popieram.pl.

Jako  Naszpikowani organizujemy również wiele akcji, podczas, których promowana jest idea dawstwa szpiku – można się  zarejestrować jako Kandydat na  potencjalnego dawcę szpiku. Wszystkie osoby, które za pośrednictwem fundacji  trafią na listę Potencjalnych Dawców Szpiku, zostaną zarejestrowane w Polskim i Światowym rejestrze dawców szpiku.

Naszymi Ambasadorami są m.in. : Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki, Edyta Dzieniszewska – Kierkla, Joanna Fiodorow, Damian Czykier, Piotr Lisek, Grzegorz Kossakowski i wielu innych. Porad psychologicznych udziela nam również ojciec najbardziej  utytułowanego polskiego skoczka narciarskiego – Bronisław Stoch.

Naszym największym sukcesem jest każde uratowane życie.

Cieszy nas również, że nasze działania zostały docenione i dnia 7 maja 2019 roku zostaliśmy Podlaską Marką Konsumentów Roku 2018.

Pragniemy zapewnić naszym podopiecznym chociaż trochę normalnego życia, osoby chore też mogą żyć normalnie.

Podobne posty